Wtorek, 18 września 2018

Inwestor szybciej załatwi dokumenty u geodety, Rzeczpospolita
Kto wynajmuje budynki warte ponad 10 mln zł, zapłaci daninę,
Rzeczpospolita
Zniesienie współwłasności nieruchomości opodatkowane VAT,
Rzeczpospolita
Ceny domów utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie,
Głos Szczeciński
Brak tabliczki z numerem domu to kosztowne wykroczenie,
Głos Szczeciński

Więcej poniżej.

 

"Rzeczpospolita" w dodatku- "Prawo co dnia"– informuje: "Inwestor szybciej załatwi dokumenty u geodety". Szykują się uproszczenia w formalnościach geodezyjnych. Więcej map będzie udostępnianych bezpłatnie. Szczegóły- na 2 stronie dodatku.

(Źródło: "Rzeczpospolita"- 18.09.2018.).

 

"Rzeczpospolita" w dodatku- "Prawo co dnia"– informuje: "Kto wynajmuje budynki warte ponad 10 mln zł, zapłaci daninę". Od 2019 r. podatek od nieruchomości komercyjnych będzie liczony od sumy ich wartości początkowej, pomniejszonej o 10 mln zł. Szczegóły- na 4 stronie dodatku.

(Źródło: "Rzeczpospolita"- 18.09.2018.).

 

"Rzeczpospolita" w dodatku- "Dobra administracja"– zamieszcza artykuł: "Zniesienie współwłasności nieruchomości opodatkowane VAT". Przeniesienie udziału we własności budynku oraz bezumowne korzystanie z lokalu podlegały zwolnieniu z opodatkowania. Szczegóły- na 4 stronie dodatku.

(Źródło: "Rzeczpospolita"- 18.09.2018.).

"Głos Szczeciński"– informuje: "Ceny domów utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie". Ceny domów nie rosną aż tak szybko jak ceny mieszkań. Jednak planując zakup domu trzeba przygotować się na spore wydatki – czytamy na 15 stronie "GS".

(Źródło: "Głos Szczeciński"- 18.09.2018.).

 

"Głos Szczeciński"– zamieszcza artykuł pod tytułem: "Brak tabliczki z numerem domu to kosztowne wykroczenie". Właściciel posesji, który nie zadba, aby na jego nieruchomości zawisła tabliczka z numerem domu, może być ukarany karą grzywny lub nagany – czytamy na 16 stronie "GS".

(Źródło: "Głos Szczeciński"- 18.09.2018.).

 

Zobacz również