Spotkanie członków Zachodniopomorskie Tebeesy w Krzywopłotach

 Spotkanie członków Zachodniopomorskie Tebeesy w Krzywopłotach

W dniu 16 i 17 listopada 2015 roku w Krzywopłotach odbyło się kolejne spotkanie członków Stowarzyszenia Zachodniopomorskich Tebeesy.

Organizatorem i gospodarzem spotkania było Karlińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W spotkaniu wzięli udział również Prezesi z zaprzyjaźnionych TBS: z Koszalina, Ustki i Wągrowca. Do Karlina przyjechali także przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego z Dyrektorem Departamentu Budownictwa Społecznego Dariuszem Stacherą.

Wśród zaproszonych gości był również Burmistrz Karlina Waldemar Miśko. Głównym tematem spotkania było przybliżenie oczekiwań oraz omówienie skutków wejścia w życie z dniem 25 października br. Na wstępie pani Grażyna Szotkowska – Prezesa Szczecińskiego TBS przedstawiła prezentację dotyczącą  wpływu wprowadzonych zmian na zasady wynajmowania lokali mieszkalnych wybudowanych ze wsparciem preferencyjnych środków kredytowych KFM/PIB z BGK (wnioski złożone do BGK do września 2009 roku).  Dyrektor Dariusz Stachera przedstawił aspekty finansowe oraz kryteria kwalifikacji wniosków w ramach rządowego programu wsparcia społecznego budownictwa czynszowego. W dalszej części pan Filip Przyłuski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia przedstawił i omówił ustawę o rewitalizacji. Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia pan Piotr Mync prowadził dyskusję w zakresie możliwych źródeł finansowania działań rewitalizacyjnych. Na koniec pierwszego dnia spotkania Ryszard Augustyniak-Prezes Karlińskiego TBS przedstawił dorobek Karlińskiego TBS związany z  budową mieszkań na wynajem dla Gminy Karlino ze wsparciem z Funduszu Dopłat. W drugim dniu tj. 17 listopada nastąpiła wymiana doświadczeń, opinii i stanowisk w sprawach związanych z bieżącą działalnością TBS. Na zakończenie spotkania uczestnicy przedstawili plany na przyszłość związane z działalnością inwestycyjną.

Zobacz również

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *