Poniedziałek, 16 październik 2017

Klienci gotowi do ostatniej bitwy o dopłaty, Rzeczpospolita
Prąd ma być nawet bez pomocy pana Kazia, Rzeczpospolita
Podmiejskie sypialnie mieszkaniowe coraz atrakcyjniejsze, Rzeczpospolita
Budowanie etapami będzie jednak możliwe, Rzeczpospolita
Ferma norek nie może być blisko domu, Rzeczpospolita
Willa za zgodą sąsiada, Rzeczpospolita
Resort zmienia zdanie w sprawie wuzetek, Dziennik Gazeta Prawna

Więcej poniżej.

 

„Nieruchomości mieszkaniowe” w „Rzeczpospolitej”: „Klienci gotowi do ostatniej bitwy o dopłaty”. W puli „MdM” pozostało 381 mln zł. Pieniądze przeznaczone na dopłaty do kredytów hipotecznych będą do wzięcia od 2 stycznia 2018 r. Home Broker szacuje, że dopłat powinno wystarczyć dla 14,5- 15 tys. kredytobiorców. Szczegóły- pierwsza strona dodatku.

(„Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

„Nieruchomości…”: „Prąd ma być nawet bez pomocy pana Kazia”. Szybciej będzie można załatwić formalności w elektrowni czy gazowni. W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa trwają prace nad projektem upraszczającym formalności budowlane. Więcej- druga strona dodatku.

(„Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

„Nieruchomości…” krótko: 700 firm buduje mieszkania w sześciu największych metropoliach. W Warszawie- 272, w Krakowie- 150 a we Wrocławiu- 110. W Poznaniu osiedla buduje 77 spółek, a w Gdańsku- 71. Najmniej w Łodzi- 58.

(„Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

W „Nieruchomościach…” czytamy: „Podmiejskie sypialnie mieszkaniowe coraz atrakcyjniejsze”. Z analiz RynkuPierwotnego.pl wynika, że najwięcej deweloperzy oferują obecnie w Pruszkowie, Ząbkach i Piasecznie. Średnia cena mkw. lokalu oscyluje w granicach 5,2 tys. zł. Szczegóły- na trzeciej stronie dodatku.

(„Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

„Prawo co dnia”: „Budowanie etapami będzie jednak możliwe”. Deweloper, który wystąpi o pozwolenie na budowę jednej części inwestycji, zobligowany będzie przedstawić projekt dotyczący całej infrastruktury na działce. Resort zdecydował się złagodzić planowane zasady dotyczące realizacji warunków zabudowy etapami- czytamy na pierwszej stronie dodatku.

(„Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

„Prawo co dnia” także: „Ferma norek nie może być blisko domu”. Projekt ustawy, który ma trafić do Sejmu, przewiduje zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ale powstają nowe fermy. Funkcjonuje ich w Polsce 7,5 tys., często przy wsparciu miejscowych władz i bezskutecznych protestach mieszkańców- czytamy na drugiej stronie dodatku.

(Źródło: „Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

„Prawo co dnia”: „Willa za zgodą sąsiada„. Domy jednorodzinne, które mają wpływ na inne nieruchomości, będzie można budować na zgłoszenie. Problem jednak w tym, że łatwo będzie można podważyć ich legalność. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce uprościć formalności przy budowie domów, które mają wpływ na działkę sąsiada. Będzie można je budować na zgłoszenie. Dziś nie jest to możliwe. Więcej- na trzeciej stronie dodatku.

(Źródło: „Rzeczpospolita”- 16.10.2017.).

 

„Dziennik Gazeta Prawna”: „Resort zmienia zdanie w sprawie wuzetek”. Decyzje o warunkach zabudowy (WZ) mogłyby być wydawane na podobnych zasadach jak dzisiaj, ale tylko na obszarach zurbanizowanych- czytamy na pierwszej stronie głównego wydania. Więcej także w tekście: „Nowy pomysł na wuzetki”- na szóstej stronie głównej wkładki prawnej.

(Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”- 16.10.2017.).

 

 

Zobacz również