Osiedle nowych mieszkań komunalnych – uroczyste zakończenie III etapu

 Osiedle nowych mieszkań komunalnych – uroczyste zakończenie III etapu

 

Kolejni mieszkańcy odebrali klucze do swoich nowych mieszkań na osiedlu „Nad Płonią” w Szczecinie. To wyjątkowe miejsce składa się wyłącznie z mieszkań o czynszu komunalnym i jest przeznaczone dla rzetelnych najemców. 18 października br. odbyło się uroczyste zakończenie trzeciego już etapu inwestycji przy ul. Koszarowej w Dąbiu. Osiedle buduje Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże.

Cieszę się, że nasza spółka oddaje dziś do dyspozycji Gminy kolejne nowoczesne mieszkania – mówi Paweł Sikorski, prezes TBS Prawobrzeże – działamy zgodnie z przyjętym planem, sprawnie i skutecznie. Jesteśmy już praktycznie na półmetku. Oddaliśmy połowę mieszkań, które są zaplanowane do budowy w ramach tego osiedla.

W trzecim etapie powstały dwa budynki, w którym znajdują się 24 mieszkania wykończone w standardzie pod „klucz” o powierzchni od 32 do 65 m2. Oprócz tego w ramach tego etapu zagospodarowano przestrzeń wokół: posadzono nową zieleń, postawiono ławeczki wybudowano chodniki i miejsca parkingowe.

Koszt tego etapu to ok 4 mln zł. Inwestycja finansowana jest ze środków wniesionych przez Gminę ? 97 %, pozostałe 3 % – środki własne TBS Prawobrzeże, bez wartości gruntu. Na budowę mieszkań Gmina pozyska 40 proc dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Ta przestrzeń się bardzo zmienia, pięknieje w oczach. Mam nadzieję, że mieszkańcom tego osiedla będzie się tu dobrze żyło – mówił Piotr Krzystek prezydent Szczecina. To są ważne dla miasta inwestycje, bo wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców

Obecnie TBS Prawobrzeże, rusza z budowa kolejnego etapu osiedla. Wszystkie formalności są już spełnione. Tym razem przy ul. Koszarowej 31 i 32 powstaną kolejne 24 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1300 m2 wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną ( tereny zielone, parkingi, elementy małej architektury). Inwestycja zostanie zakończona w 2018 roku.

Osiedle Nad Płonią

Całą inwestycję zaplanowano do realizacji w sześciu etapach, w latach 2014 – 2020. W sumie, w tym okresie, powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Lokale wykończane są w standardzie „pod klucz”, tj. posiadają m. in. : kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, w pokojach – wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach – terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Część mieszkań jest dostosowana do osób niepełnosprawnych. 
Mieszkania w ramach tej inwestycji w całości są przeznaczone dla rzetelnych najemców mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK i TBSów), którzy chcą polepszyć swoje warunki poprzez zamianę na lokale o wyższym standardzie. Proces zasiedlania prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych. Oferta adresowana jest do wzorowych najemców, którzy regularnie płacą czynsz, w ostatnich latach nie zalegali z płatnościami, utrzymują zajmowane lokale i budynki w należytym stanie, cieszą się dobrą opinią wśród sąsiadów.

Tomasz Klek
rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa

Zobacz również