Nominacje do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI

 Nominacje do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI


Inwestycja Stargardzkiego TBS tj. budynku Oświatowego przy ulicy ks. J. Twardowskiego 2 została rekomendowana do I Etapu konkursu  a następnie otrzymała nominacje do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Głosowanie internetowe trwa od 23.03. godz. 12:00 do 11.05. do godz. 12:00.

W celu oddania swojego głosu należy:

1.       Wejść na stronę: http:/usr/home/sofine/domains/nonstoptbs.sofine.pl/public_html/www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1968/budowa-budynku-z-przeznaczeniem-na-uslugi-oswiatowe-z-projektem

2.       Pojawi się strona obiektu, gdzie w dolnej części  znajduje się przycisk ZAGŁOSUJ, który należy wcisnąć wówczas zostaniemy przeniesieni automatycznie na podstronę obiektu, gdzie należy wcisnąć przycisk ZAGŁOSUJ NA TEN OBIEKT.

3.        Następnie należy podać imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć „Nie jestem robotem” – a po udanej weryfikacji kliknąć „Zagłosuj”, na podany wcześniej adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować ,

4.       Gotowe! Twój głos został oddany.

5.       W celach weryfikacji Organizator Konkursu przechowuje adres e-mail, adres IP, z którego nastąpiło połączenie oraz dokładną godzinę i datę oddania głosu.

6.       Zabronione jest wykorzystywanie oprogramowania automatyzującego proces oddawania głosu.

Ważne: Głosować można raz na dobę.

Na osiedlu Pyrzyckim przy ul. ks. J. Twardowskiego 2 zakończono prace przy budowie budynku przeznaczonego na usługi oświatowe, w którym znajduje się przedszkole i szkoła dla klas wczesnoszkolnych. Obiekt został dopuszczony do użytkowania w sierpniu dzięki czemu już od września dzieci mogły rozpocząć naukę. Niezbędne środki na inwestycję pochodzą z kredytu komercyjnego z BGK zaciągniętego przez Stargardzki TBS Sp. z o.o., natomiast Miasto dokapitalizowało Spółkę w ramach środków ujętych w WPF. Wykonawcą była firma ?LEPIKO? Sp. z o.o. z siedzibą w Skórzewie k/Poznania. Wybudowany obiekt jest dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej 1 783,02 m2.

 Na parterze obiektu znajduje się 5 oddziałów przedszkolnych. Znajdująca się na parterze strefa wejściowa z szatnią została podzieloną dla uczniów nauczania początkowego oraz dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Za pośrednictwem szatni przedszkolaki przechodzą do strefy korytarza rozdzielającego do poszczególnych sal lekcyjnych. Bezpośrednio do sal przylegają zespoły toalet. Na parterze usytuowano również zespół kuchni o profilu cateringowym (wydawanie posiłku) z przyległą stołówką. Uzupełnieniem funkcji dydaktycznej są sale do zajęć ruchowych z możliwością połączenia w jedną dużą salę gimnastyczną.

Na piętrze znajdują się dwa oddziały nauczania przedszkolnego ?zerówki? oraz cztery oddziały nauczania wczesnoszkolnego ? klasy 1-3. Klasy wyposażone są w balkony, które rozszerzają funkcje dydaktyczne o pracę w ?zielonej klasie?, istnieje możliwość zabudowania balkonów w celu powiększenia wewnętrznej części sal lekcyjnych. Dopełnieniem piętra jest sala komputerowa, sala do prac indywidualnych i świetlica.  

Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w budynku znajduje się winda oraz toaleta przystosowana dla potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Budynek zaprojektowano w oparciu o rozwiązania pro ekologiczne, sprzyjające taniej eksploatacji i utrzymania obiektu. Ponadto obiekt jest wyposażony w nowoczesne urządzenia audiowizualne i tablice elektroniczne. Aranżacja wnętrza została tak zaprojektowana, że ułatwia poruszanie się i odnajdowanie klas przez dzieci przedszkolne.

W budynku zamontowane zostały urządzenia do monitoringu wizyjnego CCTV, sygnalizacji włamania i napadu SSWiN oraz sygnalizację SSP. Teren wokół budynku został zagospodarowany między innymi przez wybudowanie miejsc parkingowych, wykonanie ogrodzenia wraz z bramami wjazdowymi, wykonanie oświetlenia zewnętrznego i urządzenie terenów zielonych.

Zobacz również