Goleniowskie TBS Sp. z o.o. zawiadamia o zakończeniu I etapu inwestycji mieszkaniowejpn: „Budowazespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych w Goleniowie – ul. Wytwórcza – Stargardzka”.

Pierwsze 60 lokali oficjalnie oddanych do dyspozycji mieszkańców.

9 stycznia 2024 r. Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz wraz z Prezes Goleniowskiego TBS Izabelą Frynas dokonali uroczystego otwarcia osiedla „Nowy Helenów”. Osiedle, które będzie nowym miejscem zamieszkania dla sześćdziesięciu rodzin, oferuje nowoczesne mieszkania dwu- i trzypokojowe, które łączą w sobie komfort i funkcjonalność. Mieszkania są przeznaczone do wynajmu na zasadach obowiązujących w Gminie Goleniów.

Burmistrz Gminy wręczył pierwsze skierowania do zawarcia umów podnajmu. Inwestorem i właścicielem lokali jest Spółka Goleniowskie TBS. Finansowanie inwestycji pochodzi z bezzwrotnego wsparcia programów mieszkaniowych, w tym 80% w ramach środków pozyskanych przez z Funduszu Dopłat oraz 10% ze środków pochodzących z  Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W pozostałym zakresie inwestycja finansowana jest ze środków własnych Gminy oraz Spółki Goleniowskie TBS.

Koszt I etap inwestycji wyniósł przeszło 24 mln złotych, powstały 2 budynki z łączną liczbą 60 lokali mieszkalnych. Każdy budynki posiada windę. Do użytkowania oddano 48 mieszkań 2-pokojowych, w tym 3 lokale przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz 12 mieszkań 3-pokojowych, każdy lokal posiada balkon oraz do dyspozycji komórkę lokatorską.

Obecnie Spółka Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. kontynuuje realizację II etapu inwestycji, w ramach którego powstaną kolejne 3 budynki mieszkalne z łączną liczbą 120 lokali mieszkalnych. Przewiduje się, że zakończenie II etapu nastąpi już w trzecim kwartale tego roku.

Na realizację całego przedsięwzięcia w ramach I i II etapu pozyskano bezzwrotne wsparcie finansowe w łącznej kwocie  66,7 mln zł, z czego środki z Funduszu Dopłat w wysokości 59,4 mln zł, a środki z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 7,3 mln zł.

Generalnym wykonawcą I oraz II etapu inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” Przemysłówka Sp. z o.o.

Piszą o nas i mówią:

https://goleniow.naszemiasto.pl/nowy-helenow-otwarty-dla-mieszkancow-oddano-dwa-budynki/ar/c1-9579913

https://www.facebook.com/watch/?v=753861066611705

Zobacz również